Yazı kategorisi: Ordan Burdan, Vmware

EMC Unisphere ile Storage Pool ve Lun Oluşturma – Silme ve Hostlara Ekleme

Emc Unisphere yazılımı, birleştirilmiş yönetim kabiliyetleriyle EMC Storage üniteleri üzerinde işlem yapmayı son derece basit hale getiriyor.  Unisphere yazılımı, EMC VNX, EMC VNXe, EMC CLARiiON,  EMC Celera ve EMC RecoverPoint SE sistemlerini desteklemektedir. Single Sign On desteği ile de bütün storage üniteleri merkezi bir noktadan yönetilebilmektedir. Daha detaylı bilgi için kaynaklar bölümündeki linkleri kullanabilirsiniz.

Storage Pool Nedir?

EMC Clariion ailesi ile birlikte gelen Storage Pool kavramı, geleneksel Raid teknolojisinin dez avantajları üzerine geliştirilmiştir. Raid Grupları oluşturulurken dikkat edilen en önemli performans kriteri aynı bağlantı ara yüzüne, aynı markaya, aynı hıza ve aynı kapasiteye sahip diskler seçilmesiydi. Aksi takdirde raid grup içerisinde yer alan en kötü performansa sahip disk raid grubunun performansını belirlemekteydi.  Storage Pool da ise disklerin kapasiteleri, hızları ve bağlantı türlerinin bir önemi yoktur. Yani SATA diskler ile birlikte Fiber Channel diskler kullanılabilir.

Devamı İçin

http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2013/01/13/emc-unispehe-eile-storage-pool-ve-lun-olu-turma-silme-ve-hostlara-ekleme.aspx

Yazar:

#IT Manager #Bilişimsever #vExpert #Baba

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s